2012 Global Girişimcilik Haftası Etkinlikleri Başlıyor!

Her yıl 130 ülkede aynı anda kutlanan ve girişimcilik ekosistemindeki tüm paydaşları örgütleyerek gençlere ve çevrelerine girişimcilikle ilgili farkındalık ve beceriler kazandırmayı misyon edinen Global Girişimcilik Haftası bu sene 12-18 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin birçok ilinde farklı sivil toplum örgütleri, üniversiteler, devlet kurumları, özel sektör ve medyanın da yer aldığı 200’e yakın paydaş ve 150 fikir önderi ile Global Girişimcilik Haftası boyunca 100’ün üzerinde etkinlik düzenleyecek. Detaylar haberimizde..

Her yıl 130 ülkede aynı anda kutlanan ve girişimcilik ekosistemindeki tüm paydaşları örgütleyerek gençlere ve çevrelerine girişimcilikle ilgili farkındalık ve beceriler kazandırmayı misyon edinen Global Girişimcilik Haftası bu sene 12-18 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin birçok ilinde farklı sivil toplum örgütleri, üniversiteler, devlet kurumları, özel sektör ve medyanın da yer aldığı 200’e yakın paydaş ve 150 fikir önderi ile Global Girişimcilik Haftası boyunca 100’ün üzerinde etkinlik düzenleyecek.


Etkinlikler kapsamında paneller, konferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, eğitim programları, web buluşmaları ve vaka çalışmaları düzenleniyor. Hafta boyunca yeni nesil girişimciler bu çerçevede ilham alarak girişimci olma yolunda ilk adımlarını atıyor. Bunu yaparken kendi hayatları, ailelerinin ve toplumlarının hayatlarında olumlu etkisi olacak yenilikçi ve sürdürülebilir şirketler kurabilmek için bilgi, yetenek ve çevrelerini geliştirmeye başlıyorlar.

Türkiye’de 2008 yılından beri kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın bu seneki İcra Kurulu üyeleri, Bahçeşehir Üniversitesi, Business Networking Akademi, Endeavor, İstanbul Bilgi Üniversitesi, JCI, GYİAD, KAGİDER, MIT EF, MG Danışmanlık, Özyeğin Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, TEPAV – GEP, TOBB, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, TÜGİAD ve Turkcell’den oluşuyor.

Global Girişimcilik Haftası öncesinde gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşması yapan Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin: “Global Girişimcilik Haftası, girişimcilere sadece cesaret verme ve teşvik etmekle kalmıyor aynı zamanda girişimcilerin bu serüvenlerinde daha hızlı hareket edebilmeleri, doğru kaynak ve paydaşlar ile bir araya gelebilmelerini de sağlıyor. Ayrıca, birçok girişimci yine bu hafta sayesinde normal şartlarda ulaşması daha zor olacak ve vakit gerektirecek yatırımcı, mentor ve fikir önderleri ile buluşma şansı yakalayabiliyor. Hem ülkemizin hem de dünya ekonomisinin içinde bulunduğu durum nedeni ile girişimcilere çok ihtiyacımız var. Bu bağlamda haftanın etkilerini bir hafta ile sınırlı tutmayıp bütün yıla yaymanın daha faydalı olacağına inanıyoruz.” dedi.

Ekonominin ve toplumun ancak kadının ekonomik potansiyelini hayata geçirerek gelişebileceğine inanan KAGİDER Başkanı Gülden Türktan: “Birçok bilimsel araştırma dünyanın geleceğinin kadın potansiyeline bağlı olduğunu savunuyor. Gelecek elli yıl içinde gelişen ve gelişecek ekonomiler şu an atıl durumdaki kadın işgücü üzerinde, kadınların katkısı ve liderliği ile büyüyecek.” dedi.

TEPAV Direktörler Kurulu Üyesi, GEP Türkiye Akademik Danışmanı Prof. Dr. Ümit Özlale ise “Yenilikçi düşüncenin ve teknolojinin çok hızlı geliştiği bir dünyada girişimciliğin de önemi gün geçtikçe artıyor. Geçmişe göre daha etkin bir küresel oyuncu haline gelen Türkiye’de ise girişimcilerin ve girişimcilik ekosistemlerinin yaygınlaştığını görüyoruz. Özellikle 2023 hedeflerine ulaşmak için girişimcilik çok önemli bir araç. Girişimciliğin geliştirilmesi ve bu kültürün benimsenmesi adına Türkiye’nin önünde uzun bir yol var. Bu bağlamda TEPAV’ın yaptığı araştırmaların dışında girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi adına hazırladığı raporlar ve ekosistemdeki aktörleri bir araya getiren organizasyonlar girişimciliğin gelişmesi adına çok önemli gelişmeler.” dedi.

Unutmayın, Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri 12-18 Kasım tarihleri arasında. Hafta hakkıdaki tüm detaylı bilgileri  www.globalgirisimcilikhaftasi.com adresinden inceleyebilir, hafta boyunca yapılacak etkinlikleri Etkinlik Takviminden öğrenebilirsiniz. Ayrıca organizasyonun Facebook sayfası ile Twitter hesabını da takibe alabilirsiniz.

Haberimizi "Ülkemiz girişimcilik ekosisteminde ben de varım!" diyen tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

İdris Cin / Girişim Haber

Yazar İdris Cin Hakkında

YTÜ Matematik Mühendisliği mezunu, 2005 yılında yazılım mühendisi olarak bilişim sektöründe çalışma başladı. Şimdilerde data, martech ve ai odaklı projelerde Teknik  Proje Yöneticisi olarak çalışıyor. 2006-2010 yıllarında girişim analizlerini kişisel blogunda paylaştı, Eylül 2010'da yeni medya girişimi Girişim Haber'i kurdu. Yayın Yönetmenliğine ek olarak yazılarıyla da bu platformda yer alıyor.

Yorumlar

ssk emeklilik
ssk emeklilik
Haberimizi "Ülkemiz girişimcilik ekosisteminde bende varım!" diyen tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz burada yer alan bende değil ben de olması gerekiyor.

Bilgilerinize.
Girişim Haber
Girişim Haber
Gerekli düzeltme yapılmışır. Uyarınız ve dikkatiniz için teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor