KOSGEB'den Otomotiv Fuarına Katılacaklara Destek!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), otomotiv sektörünün ticaret hacmini genişletmek amacıyla düzenlenen “18.Uluslararası, Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuar ve Servis Ekipmanları Fuarı”na katılan firmalara destek verecek. KOSGEB, sektördeki ana sanayicilerle yan sanayiciler arasında ticari iş birliğini geliştirmek ve iş hacmini artırmak amacıyla CNR EXPO İstanbul’da 06-09 Aralık 2012 tarihleri arasında düzenlenecek fuara katılacak olan küçük ve orta ölçekli firmalara yüzde 50 oranında geri ödemesiz destek sağlayacak. Detaylar haberimizde..

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), otomotiv sektörünün ticaret hacmini genişletmek amacıyla düzenlenen “18.Uluslararası, Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuar ve Servis Ekipmanları Fuarı”na katılan firmalara destek verecek.

KOSGEB, sektördeki ana sanayicilerle yan sanayiciler arasında ticari iş birliğini geliştirmek ve iş hacmini artırmak amacıyla CNR EXPO İstanbul’da 06-09 Aralık 2012 tarihleri arasında düzenlenecek fuara katılacak olan küçük ve orta ölçekli firmalara yüzde 50 oranında geri ödemesiz destek sağlayacak.

Fuarda, motor ve motor parçaları, iç ve dış lastikler, aktarma organları, fren sistemleri ve parçaları, hidrolik ve pnömatik aksamlar, süspansiyon parçaları, emniyet aksamları, kauçuk ve lastik parçalar, elektrik ekipmanları ve aydınlatma sistemleri, sübap, piston ve krank milleri, akümülatörler ve oto camları sergilenecek.

Yaklaşık 40 bin metrekarelik alanda 300′ün üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşecek olan fuara, Çin, Tayvan, Almanya, Güney Kore, İtalya gibi ülkelerin fuara hem milli düzeyde, hem de firma bazında katılacakları kesinleşti.

Otomotiv sektörü, ana sanayinde 47 bin, yan sanayinde ise 203 bin olmak üzere yaklaşık 250 bin kişiye istihdam sağlıyor. Bu rakamlara, dağıtım, pazarlama, satış, akaryakıt ve sigorta gibi iş alanları da eklendiğinde sektörün istihdam hacmi bir milyonu buluyor.

Haberimizi Otomotiv sektörü ile ilgilenen girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgisine ve bilgisine sunuyoruz.

Erdem Öztürk / Girişim Haber

Bu içeriği 3.877 kişi okudu.
Kategori: Girişimci Destekleri, Etkinlik, Reel Sektör
Yazar Erdem Öztürk Hakkında

2006 yılından beri bilişim sektöründe Yazılım Uzmanı olarak yer alan yazar, 2010 Eylül ayından itibaren Kurucu Ortak olarak başladığı Girişim Haber servüneninde; 2014 Nisan ayına kadar girişimcilere ve kobi'lere yön veren haberler yayınladı. Yazar kariyerine bilişim sektöründe özel bir firmada Yazılım Uzmanı olarak devam etmektedir.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor