Microsoft Yatırımcı Olarak Desteklediği İlk Girişimleri Açıkladı

Yeni girişimlere destek vermek için kurduğu Bing Fund adlı yatırım platformunu geçtiğimiz ay hayata geçiren Microsoft, ilk yatırımlarını gerçekleştirdi. Bundan böyle yenilikçi fikirlere ve gelecek vaat eden girişimlere melek yatırımcı kimliğiyle destek sağlayacak Microsoft Bing Fund ilk yatırımını, uygulama geliştirme servisi Buddy ve oyun topluluğu odaklı reklam hizmeti veren Pinion adlı iki firmaya yaptı. Detaylar haberimizde..

Yeni girişimlere destek vermek için kurduğu Bing Fund adlı yatırım platformunu geçtiğimiz ay hayata geçiren Microsoft, ilk yatırımlarını gerçekleştirdi. Bundan böyle yenilikçi fikirlere ve gelecek vaat eden girişimlere melek yatırımcı kimliğiyle destek sağlayacak Microsoft Bing Fund ilk yatırımını, uygulama geliştirme servisi Buddy ve oyun topluluğu odaklı reklam hizmeti veren Pinion adlı iki firmaya yaptı.

Microsoft’tan yatırım alma şansını yakalayan Buddy ve Pinion, ABD’de seslerini duyurmayı başarmış iki şirket. Uygulama geliştirme için web hizmetleri ve yönetim araçları sağlayan Buddy, aynı zamanda uygulama kullanımı konusunda müşterilerine zengin analitik veriler de sunabiliyor.

Kökeni Avustralya’ya dayanan Pinion ise, online oyun ekosisteminde komünite oluşturarak oyuncu hedefli reklam yerleştiren ve bundan gelir elde bir girişim. Pinion’un bünyesindeki 450′den fazla oyun topluluğunda Sony, XBOX, McDonald’s, Chevrolet, Budweiser, Warner Brothers ve Adidas gibi büyük reklam verenler yer alıyor.

Bing Fund’ın genel müdürü Rahul Sood’un yaptığı açıklamaya göre oluşum, yatırım yapacağı şirketleri karar vermekte zorlanmış. Sood açıklamasında Microsoft’tan yatırım almak isteyen hem iyi fikirlere sahip hem de yetenekli yüzlerce girişimcinin olduğunu söylüyor. Buddy ve Pinion’un tercih edilmesinde ise ilginç detaylar bulunuyor. Örneğin Buddy’nin ekibinde Microsoft’ta 12 yıl çalışmış iki kişi yer alıyor. Pinion ise tam üç kere reddedilmesine karşın, denemeye devam etmesi ve ısrarı nedeniyle Bing Fund kurulunu etkilemeyi başarmış.

Sosyalmedya.co kaynaklı haberimizi girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgisine ve bilgisine sunuyoruz.

Erdem Öztürk / Girişim Haber

Bu içeriği 3.701 kişi okudu.
Kategori: Yatırım
Yazar Erdem Öztürk Hakkında

2006 yılından beri bilişim sektöründe Yazılım Uzmanı olarak yer alan yazar, 2010 Eylül ayından itibaren Kurucu Ortak olarak başladığı Girişim Haber servüneninde; 2014 Nisan ayına kadar girişimcilere ve kobi'lere yön veren haberler yayınladı. Yazar kariyerine bilişim sektöründe özel bir firmada Yazılım Uzmanı olarak devam etmektedir.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor