Türkiye’den İki Proje, Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yolunda

KOSGEB tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda, Denizli Belediyesi’nin, “Sorumlu Girişimcilik” kategorisindeki, “Engelliler Çalışıyor Projesi” ile Türk Ekonomi Bankası’nın ‘’Girişimcilik Ortamının Geliştirilmesi” kategorisindeki “TEB KOBİ Danışmanları Projesi”, Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için Türkiye’nin aday gösterdiği projeler olarak seçilirken, Avrupa Komisyonu nezdinde adaylık süreci resmi olarak başlatıldı. İşletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek, en iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek, girişimciliğin katma değeri üzerine farkındalığı arttırmak ve potansiyel girişimcileri cesaretlendirmek amacını taşıyan ‘’Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri’’ için yapılan başvurular 01 Haziran’da tamamlanmıştı. Detaylar haberimizde..

‘’Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2012’’ için KOSGEB’e yapılan 14 başvurunun değerlendirilmesi sonucunda Denizli Belediyesi ve Türk Ekonomi Bankası’nın projeleri, Türkiye’den ödüle aday projeler olarak seçildi.

 İşletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek, en iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek, girişimciliğin katma değeri üzerine farkındalığı arttırmak ve potansiyel girişimcileri cesaretlendirmek amacını taşıyan ‘’Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri’’ için yapılan başvurular 01 Haziran’da tamamlanmıştı.

 KOSGEB tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda, Denizli Belediyesi’nin, “Sorumlu Girişimcilik kategorisindeki, “Engelliler Çalışıyor Projesi” ile Türk Ekonomi Bankası’nın  ‘’Girişimcilik Ortamının Geliştirilmesi” kategorisindeki “TEB KOBİ Danışmanları Projesi”, Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için Türkiye’nin aday gösterdiği projeler olarak seçilirken, Avrupa Komisyonu nezdinde adaylık süreci resmi olarak başlatıldı.

 Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından beri verilmekte olan ve girişimciliğin geliştirilmesine yönelik model ve programlar geliştiren ve uygulayan kurum/kuruluşların katılabildiği Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri beş kategoride gerçekleştiriliyor.

 “Girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, yeteneklere yatırım yapmak, girişimcilik ortamının geliştirilmesi, işletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi ve sorumlu girişimcilik” dallarında yapılan başvurulara ilişkin yapılacak değerlendirmeler sonucunda, her kategori için birer başarı ödülü; ayrıca kategoriler içerisinden seçilen en yaratıcı ve en ilham verici girişimcilik uygulamasına Jüri Büyük Ödülü verilıyor.

 Her ülkeden belirlenen iki adayın Avrupa Komisyonu’na bildirilmesiyle başlayan değerlendirme süreci sonunda, 5 kategoride ödüle layık görülen adaylara Kasım 2012’de düzenlenecek törenle ‘’Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri’’  takdim edilecek.

Girişim Haber olarak ‘’Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2012’’ için Türkiye’den ödüle aday projeler seçilen Denizli Belediyesi ve Türk Ekonomi Bankası’nın projelerine başarılar dileriz. 

Erdem Öztürk / Girişim Haber

Bu içeriği 4.589 kişi okudu.
Kategori: Etkinlik, Reel Sektör, Yarışma
Yazar Erdem Öztürk Hakkında

2006 yılından beri bilişim sektöründe Yazılım Uzmanı olarak yer alan yazar, 2010 Eylül ayından itibaren Kurucu Ortak olarak başladığı Girişim Haber servüneninde; 2014 Nisan ayına kadar girişimcilere ve kobi'lere yön veren haberler yayınladı. Yazar kariyerine bilişim sektöründe özel bir firmada Yazılım Uzmanı olarak devam etmektedir.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor