Girişimci Kobiler, Bu Platform İle İşinizi İnternete Taşıyın!

Google, Garanti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve Sadece Hosting öncülüğünde kurulan "İşinizi Internet'e Taşıyın Platformu" internette yer almak ve ticaret yapmak isteyen KOBİ’lere her adımda ücretsiz çözümler sunuyor. Türkiye çapındaki KOBİleri e-ticaret ile tanıştırmak için yola çıkan İşinizi İnternete Taşıyın platformu hayata geçiyor. Bugün (14 Haziran 2012) Çırağan Sarayı'nda yapılan basın toplantısı ile basına sunulan bu platform; ekonominin bel kemiği KOBİ’lerin e-dönüşüm sürecine rehberlik ederek, rekabet gücünü artırmayı hedefliyor olmasıyla Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün de takdirini kazanmış durumda. Detaylar haberimizde..

GoogleGaranti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve Sadece Hosting öncülüğünde kurulan  "İşinizi Internet'e Taşıyın Platformu" internette yer almak ve ticaret yapmak isteyen KOBİ’lere her adımda ücretsiz çözümler sunuyor.

Türkiye çapındaki KOBİleri e-ticaret ile tanıştırmak için yola çıkan İşinizi İnternete Taşıyın platformu hayata geçiyor. Bugün (14 Haziran 2012) Çırağan Sarayı'nda yapılan basın toplantısı ile basına sunulan bu platform; ekonominin bel kemiği KOBİ’lerin e-dönüşüm sürecine rehberlik ederek, rekabet gücünü artırmayı hedefliyor olmasıyla Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün de takdirini kazanmış durumda.

Basın toplantısında söz alan Bakan Nihat Ergün; proje odaklı destek yaklaşımı sergileyerek hem bakanlık olarak hemde çeşitli kurumlar üzerinden Projesi Olan Kobilere ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi. Vizyonları ve hedefleri olan Kobilerin bu hedefleri doğrultusunda ortaya proje koymaları gerektiğini ifade eden Ergün; İşinizi İnternete Taşıyın platformu ile artık büyük firmalarında taşın altına elleriini koyduğunu ifade etti.

Bakan Nihat Ergün; bugün nasıl okuma-yazma bilmeyen bir kimsenin İstanbul'da yaşaması zor ise, aynı şekilde internette yer almayan, ticaretlerini internete taşıyamayan firmaların da yakın gelecekte aynı şekilde zorlanacağına, hatta değişen ticaret yapma şekilleri nedeniyle yok olabileceğine dikkat çekti.

Kobilerin e-ticareti olduğundan çok daha karmaşık ve zor zannettiğini belirten Ergünİşinizi İnternete Taşıyın platformu ile birlikte bu önyargının kırılacağına inandığını söyledi ve girişimci kobilerin sahip oldukları hızlı hareket edebilme yeteneklerini iyi değerlendirerek önlerine gelen teknolojik dönüşümleri fırsata çevirmeleri gerektiğini, interneti yeni ticaret dünyası olarak görmeleri gerektiğini söyledi.

İnterneti Satış Kanalı Olarak Konumlayarak İşinizi Büyütebilirsiniz

“İşinizi İnternete Taşıyın” platformunda; internet teknolojilerini işlerine entegre etmek isteyen KOBİ’lere bir yıl boyunca ücretsiz çözümler sunulacak. İşletme sahipleri, www.isinizinternette.com.tr adresine girerek; 1 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden, .com alan adı alabilecek, web sayfalarını oluşturabilecek, e-ticaret altyapılarını kurabilecek, hosting servisinden faydalanabilecekler.

Platform kapsamında; Garanti Bankası ödeme sistemleri konusunda destek sağlarken, IdeaSoft e-ticaret sitesi hazırlama aracını, SadeceHosting ise web sitesi oluşturma aracı ve hosting hizmetini sağlayacak. E-ticaret sitesi kuran firmalar, ürün gönderimlerinde Yurtiçi Kargo’nun sunduğu servislerinden faydalanabilecekler. Google AdWords desteği ile de işletmeler, ürün ve hizmetlerini hedef kitleleri ile buluşturma imkanına sahip olacaklar.


Hiçsönmez: ‘Sihirli formül çok uzakta değil’

Basın toplantısında konuşan Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez, “İnternet ile birlikte hızlı bir değişimin yaşandığı, kullanıcı karar verme ve satın alma eğilimlerinin değiştiği bu dönemde işletmeler için rekabette kalıcı olabilmenin ve başarıda sürekliliği sağlayabilmenin formülü internete yapılacak doğru yatırım ile mümkün olacaktır. Tüketicinin ’24 saat açık mağaza konsepti’ nde yaşamaya başladığı bu süreçte interneti satış kanalı olarak konumlandırmak işletmelerin sürdürülebilir büyümelerini sağlamaları için önemli” dedi.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ise “Yapılan araştırmalar, Türkiye’deki KOBİ’lerin, internet ekonomisinin sunduğu fırsatlardan yeterince faydalanamadığını gösteriyor. Değişen tüketim alışkanlıkları ve müşteri profili düşünülünce, KOBİ’lerin bilgi işlem teknolojilerini etkin kullanması büyük önem taşıyor. Biz de bugün KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olmak amacıyla ‘İşinizi İnternete Taşıyın’ projesini hayata geçiriyoruz. Projeyle, yeni Türk Ticaret Kanunu devreye alınmadan, KOBİ’leri e-dönüşüm sürecine hazırlamayı amaçlıyoruz. İşbirliğimiz sayesinde, KOBİ’lere, web sayfası, hosting ve e-ticarete olanak tanıyacak altyapı kurulumu, ücretsiz olarak sağlanacak. Garanti Bankası olarak, projeden yararlanacak KOBİ’lere, e-ticarete girişi kolaylaştırmak amacıyla 2 yıl boyunca yıllık kullanım ücreti almadan sanal POS hizmeti sunacağız. ‘KOBİ’lerin dijital danışmanı Garanti’ yaklaşımıyla, önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz yeni proje ve işbirlikleri sayesinde, dijital dünyadaki desteğimizi kesintisiz sürdüreceğiz” diye konuştu.

İçil: ‘Ticaret İnternet’e Taşınıyor’

‘İşinizi İnternete Taşıyın’ platformu hakkında bilgi veren Google Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İçil yaptığı konuşmada, “İşletmelerin internet teknolojilerini etkin kullanması, ülke ekosisteminin büyümesi açısından da büyük önem taşıyor.‘İşinizi İnternet’e Taşıyın’ platformu olarak hedefimiz; ekonomimizin büyümesinde büyük öneme sahip KOBİ’lerin bu dünyada yer alabilmesi için gerekli olan altyapı ve desteği sunabilmek, hızlı değişime rağmen rekabette kalıcı olmalarına, işlerini farklı pazarlara taşıyabilmelerine yardımcı olmaktır. Bu kapsamda ilk kez  Google Türkiye öncülüğünde başlattığımız ve Garanti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve Sadece Hosting desteği ile gerçekleştirdiğimiz bu projenin diğer ülkelere örnek olmasını hedefliyoruz” dedi.

‘İşinizi İnternet’e Taşıyın’ Platformu kapsamında sunulacak hizmetler:

  • Ücretsiz 1 yıllık .com alan adı ve hosting hizmeti
  • E-ticaret sitesi oluşturma aracı
  • 365 gün boyunca uzman desteği
  • 2 yıl boyunca ücretsiz Sanal Pos Hizmeti 
  • 250 TL değerinde Google AdWords reklamı 

Platform, 1 milyon KOBİ’ye erişerek, ilk yıl sonunda mevcut 10 bin aktif aktif e-ticaret sitesini ikiye katlamayı amaçlıyor.

Başarı Hikayeleri Paylaşılacak

Platform sitesi üzerinden, bu platformu kullanıp iş hacmini genişleten ve ticaretine yeni boyut kazandıran işletmeleri Başarı Galerisi sayfasında yayınlanıyor olacak.

Sadece "İnternette yer edinmek, ticaret yapmak isteyen" değil, haberimizin okuyan tüm okurlarımıza www.isinizinternette.com.tr adresini incelemelerini ya da 444 31 18 destek hattından bilgi almalarını tavsiye ediyor, haberimizi girişimci kobilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

İdris Cin / Girişim Haber

Yazar İdris Cin Hakkında

YTÜ Matematik Mühendisliği mezunu, 2005 yılında yazılım mühendisi olarak bilişim sektöründe çalışma başladı. Şimdilerde data, martech ve ai odaklı projelerde Teknik  Proje Yöneticisi olarak çalışıyor. 2006-2010 yıllarında girişim analizlerini kişisel blogunda paylaştı, Eylül 2010'da yeni medya girişimi Girişim Haber'i kurdu. Yayın Yönetmenliğine ek olarak yazılarıyla da bu platformda yer alıyor.

Yorumlar

erkan
erkan
iyi günler.ben içgiyim üzerine imalat yapmaktayım.bu girişimi duyunca bende hemen kayıt oldum ürünlerimi yerleştirdim.tam bitti derken renk ve beden seçiminin olmadığını gördüm.ideasoft u aradığımda,bana ücretli paketlerden alacağımı söylediler.malesef siteyi kullanamıyorum.ve birçok firmada aynı durumdan müzdarib.işinizi internetetaşıyın platformu anlaşılan oki ideasoft un reklam aracı olmuş .

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor