KOSGEB, Yeni Nesil Girişimciyi İlkokuldan Yetiştirecek!

KOSGEB Genel Başkanı Mustafa Kaplan, dün ASKON’da yaptığı konuşmada, girişimcilere yeni destek programları hazırladıklarını söyledi. Girişimcilerin banka kredileri ya da eş dosttan borç almak dışında para bulamadığına dikkat çeken Kaplan, Türkiye’de banka kredileri dışında Avrupa’daki gibi fon kuruluşları olması gerektiğini söyledi. KOSGEB olarak toplumun tüm katmanlarına girişimcilik kültürünü yaymaya çalıştıklarını ifade eden Mustafa Kaplan, Milli Eğitim Bakanlığı’yla beraber bir çalışma yürüttüklerini açıkladı. İşte girişimcilik kültürünün ilkokulda verilmesini amaçlayan çalışmanın detayları..

KOSGEB Genel Başkanı Mustafa Kaplan, dün ASKON’da yaptığı konuşmada, girişimcilere yeni destek programları hazırladıklarını söyledi. Girişimcilerin banka kredileri ya da eş dosttan borç almak dışında para bulamadığına dikkat çeken Kaplan, Türkiye’de banka kredileri dışında Avrupa’daki gibi fon kuruluşları olması gerektiğini söyledi.

Kaplan, Avrupa’daki fon kuruluşlarının girişimciye 2-3 yıl geri ödemesiz kredi verdiğine, bu anlayışın Türkiye’de de olması gerektiğine işaret etti. KOSGEB olarak girişimcilere her türlü desteği verdiklerini anlatan Kaplan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yardımlarıyla Türkiye’de bireysel yatırımcının önünü açmak için önümüzdeki dönemlerde mevzuat oluşturulacağını kaydetti.

KOSGEB olarak toplumun tüm katmanlarına girişimcilik kültürünü yaymaya çalıştıklarını ifade eden Mustafa Kaplan, bunun topluma yerleşebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’yla beraber bir çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Girişimcilik kültürünün ilkokulda verilmesi için çalışma yaptıklarını belirten Kaplan, bu konuda şunları söyledi: “Girişimcilik, zor bir süreçtir. Bu, bir günde olacak şey değildir. Bu konuda KOSGEB olarak eğitim faaliyetleri yaptık. 80 bin kişiyi eğitimden geçirdik. Bu, tarlaya tohum saçmaktır. Girişimcilere başlangıçta başarılı bir işletme olabilmek için ne yapmaları gerektiğini anlatmaya çalıştık. 4 bin girişimci bu vesileyle kendi işletmesini kurdu. Özellikle üniversite gençliğini girişimciliğe yönlendirmemiz gerekir. Çünkü girişimcilik, üniversite gençliğindedir.”

Haberimizi Genç Girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgisine ve bilgisine sunuyoruz.

Erdem Öztürk / Girişim Haber

Bu içeriği 4.199 kişi okudu.
Kategori: Girişimci Destekleri, Sosyal Girişimcilik, Ulusal
Yazar Erdem Öztürk Hakkında

2006 yılından beri bilişim sektöründe Yazılım Uzmanı olarak yer alan yazar, 2010 Eylül ayından itibaren Kurucu Ortak olarak başladığı Girişim Haber servüneninde; 2014 Nisan ayına kadar girişimcilere ve kobi'lere yön veren haberler yayınladı. Yazar kariyerine bilişim sektöründe özel bir firmada Yazılım Uzmanı olarak devam etmektedir.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor