Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
GlobalCV, "İnsan Kaynakları Zirvesi 12" İle İK Sektörünü Bir Araya Getirdi

Türkiye’nin iş gücüne İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve İK Portalı ile katkı sağlayan Globalcv’nin düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesi’nde İMKB Başkanı İbrahim Turhan, TAV Havalimanları Holding ve TAV İnşaat Kurucu Ortağı, İcra Kurulu Başkanı Sani ŞENER, Boydak Holding CEO’su Memduh BOYDAK, Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah TAMİNCE, Bank Asya Genel Müdürü Abdullah ÇELİK’in de bulunduğu 30’a yakın konuşmacı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan, zirvenin ev sahibi Globalcv Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Kirik, İnsan Kaynakları sektörü ile yaptığı değerlendirmede sektörün hem pozitif hem de negatif taraflarına bakmak gerektiğini savunarak hem işverenlerin hem de iş arayanların dertli olduğunu söyledi. Nitelikli eleman bulmak kadar kariyer planı yapılabilecek firmaları bulmanın da zorluğuna değinen Kirik, büyük, orta ve küçük ölçekli işverenlerin sorunlarının çözümünün insan kaynaklarına yapılan yatırım ve verilen değerle çözülebileceğini belirtti.

“Globale baktığımızda, özellikle büyük şirketlerin çalışanlarına verdiği önem ve motivasyonu, sağladığı cazip olanakları görmek mümkün. Firmalarımız uluslararası arenaya açıldığı sürece Türkiye’de de bu değerin gelişeceğine inanıyoruz” diyen Kirik sözlerini Globalcv’nin kuruluş amacının firmaları milyonlarca CV ile uğraştırmak değil, belirli bir süzgeçten geçmiş insan kaynağına ulaştırmak olduğunu söyleyerek tamamladı.

‘Dünya ve Türkiye Ekonomisinde Beklentiler ve İş Adamlarının Alması Gereken Pozisyon’larla ilgili yaptığı konuşmada İMKB Başkanı İbrahim Turhan geçtiğimiz dönem içerisinde İMKB aracılığıyla halka arz sayesinde şirketlerin 52 milyar dolar sermaye ve yatırımcılara da 50,5 milyar dolar temettü geliri sağladıklarını belirtti. Daha gidilecek çok yol olduğunu söyleyen Turhan, ''2000'li yıllar Türkiye'de bankacılık sektörünün büyük bir başarı hikayesi yazdığı yıllar oldu. Bankacılık  sektörü bugün öyle bir noktaya geldi ki Türkiye'de iştiraki olan yabancı bankalar açısından bakıldığında, bir kısmı için hiç olmazsa, Türkiye'deki iştiraklerinin tek başına değeri grubun toplam değerinden daha fazla. Bu, büyük bir başarı. Bankacılık aktiflerimizin, milli gelire oranı yüzde 50'lerdeydi. Bundan sonra sıra sermaye piyasalarında. Sermaye piyasaları da  aynı başarıyı önümüzdeki dönemde göstermeye aday'' dedi. Bunun için halka açılmanın kritik bir faktör olduğunun altını çizen Turhan, halka açılmanın finansman sağlayacağını ve bu paranın şirketin kendi öz malı, öz kaynağı gibi olacağını söyledi.

Bunun yanı sıra şirketlere tanıtım fırsatı sağlayacağını ve İMKB listesinde yer alan kuruluşların tüm dünya yatırımcıları tarafından görünürlük kazandığını vurgulayan Turhan, İMKB'de hisseleri işlem gören şirketlere bakıldığında, en büyük 500 şirketin sadece 86'sının, en büyük bin şirketin ise sadece 127'sinin sermaye piyasalarıyla henüz tanıştığına işaret etti.

Zirve kapsamında ‘İK Departmanının Stratejik İş Ortağına Dönüştürülmesi’, ‘Yeni Kariyer Paradigması: Meslek mi Seçiyoruz, Kariyer mi?’, ‘Ennegram ve Yetenek Yönetimi’ ve ‘Stratejik İnsan Kaynakları Ama Nasıl?’ başlıklı paneller ve sunumlar da yer aldı. Ayrıca, Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) ve Globalcv işbirliği ile ‘Kurumların İnsan Kaynakları Uygulamalarının Analitik ve Akademik Değerlendirilmeleri’ sonucunda 2012 İK Ödülleri de takdim edildi.

Bu yıl, katılımcılar arasında yapılan çekilişlerle e-MBA programları, Eneagram eğitimi, Değerlerle Liderlik Sertifika Programı ve daha birçok profesyonel gelişime yönelik eğitim programları hediye edildi.

Globalcv Hakkında

2010 yılının ekim ayında yayın hayatına başlayan ve Girişim Haber olarak okurlarımıza duyurduğumuz bir girişim olan Globalcv nedir diye soruyorsanız?

2010 yılının Ekim ayında kurulan Globalcv İnsan Kaynakları sektöründe yola ‘Doğru İş, Nitelikli İnsan’ sloganıyla çıktı. İnsan kaynakları, danışmanlık ve profesyonel yönetim alanlarında 20 yılı aşkın deneyime sahip olan bir ekip tarafından kurulan Globalcv’nin Genel Müdürlüğünü Halil Ercan Gündoğdu yürütüyor. Deneyimle piyasadaki iş arayan ve işverenleri başarıyla buluşturan Globalcv’ye kısa sürede 1.000’den fazla firma üye oldu. İstanbul merkez olmak üzere Ankara ve Bursa da faaliyetlerini sürdüren Globalcv, 2012 yılı sonuna kadar Türkiye’nin tüm bölgelerinde yapılanmayı hedefliyor. Daha fazlası için; www.globalcv.com

Kuluçka süresini aşmış ve yeni yeni insan kaynağına ihtiyaç duyan girişim şirketlerinin yükselmesinde İK'nın rolünü anlamak adına çok verimli geçen ve "İyiki katıldım!" dediğim bu zivreyi organize eden Global CV ekibini Girişim Haber adına tebrik ediyor, haberimizi siz değerli okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyorum.

İdris Cin / Girişim Haber

Bu içeriği 6.701 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Etkinlikler, İş Fikirleri, Tanıtım Haberi, Ulusal
Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalıştı (2005-2011). Tekstil sektöründe yöneticilik yaptı (2011-2016). 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber adıyla profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra Hedef Dijital şirketi ile müşterilerine yazılım, içerik, sosyal medya ve pr konularında Ajans Çözümleri sunuyor, Danışmanlık veriyor.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız