Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Yıldızlı Projeler Yarışması’nda Final Heyecanı!

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün bu yıl “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 3.sünü düzenlediği ve bizimde başvurlarını sizlere buradan duyurduğumuz Yıldızlı Projeler Yarışması’nda 29 Eylül 2011 Perşembe günü final heyecanı yaşanacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin 100.yıl etkinliklerinden bir tanesi olan Yıldızlı Projeler Yarışması’na 50 farklı üniversiteden 112 proje ekibi katıldı. Çok geniş katılımın olduğu başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 18 tane proje ekibi finale çıkmaya hak kazandı.

Finalde sağlık sektörünün sorunlarına çözüm üretebilecek olan projeler göze çarpıyor. Bunlardan bazıları; deri nakli ve kalp stendi tedavilerinde ortaya çıkan biyouyumluluk  sorununa çözüm üreten projeler, geliştirilmiş ölçüm cihazları ve hastaların ihtiyaçlarına daha kolay ulaşmasını sağlayan çözümler.

Bunların dışında savunma sanayide kullanılabilecek cihazlar, alternatif enerji sitemleri,  hayatımızı kolaylaştıracak yazılım ve otomasyon çözümleri ise diğer ilgi çeken proje başlıkları.

Yıldız SEM’in vermiş olduğu “Proje Yönetimi” eğitimine katılan proje ekipleri 29 Eylül 2011 Perşembe günü düzenlenecek olan finalde dereceye girmek için yarışacak.

Finalde proje değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde, sürekli dile getirilen ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanıyor.

Finalist projeler, Yıldızlı Projeler Yarışması’nın yenilikçi değerlendirme kurulu yapısı ve somutlaşmış üniversite-sanayi işbirliği sayesinde Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi gibi teşviklerden yararlanmak için rakiplerinin bir adım önüne geçiyor. Finalde dereceye giren proje ekiplerine ödülleri verilecek ve çeşitli iş birlikleri fırsatları sunulacak.

Türkiye’nin inovasyon yönetimi konusunda en deneyimli ve en birikimli kişilerinden olan Ali Özgenç “İnovasyon ile Sınırlarımızı Aşmak” konulu bir sunum gerçekleştirecek. Daha önce Sabancı Holding üst yönetiminde İş Geliştirme Direktörü olarak çalışan Sayın Özgenç, şu anda kendi şirketi olan Algoritma Danışmanlık’ta İnovasyon Yönetimi Yenilik Danışmanlığı yapmaktadır.

Üniversite öğrencilerinin yapmış olduğu çalışmaları yakından görmek ve inovasyon yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes 29 Eylül 2011 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesini ziyaret edebilir.

Bu güzel yarışma organizayonunu ve final heyacanını siz değerli okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

İdris Cin / Girişim Haber

Bu içeriği 3.478 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Eğitim / Üniversite, İş Fikirleri, Yarışma
Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalıştı (2005-2011). Tekstil sektöründe yöneticilik yaptı (2011-2016). 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber adıyla profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra Hedef Dijital şirketi ile müşterilerine yazılım, içerik, sosyal medya ve pr konularında Ajans Çözümleri sunuyor, Danışmanlık veriyor.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız