Özyeğin, "Girişimci Fabrikası"nda Müteşebbis Yetiştirecek

Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurulan Girişim Fabrikası müteşebbis yetiştiriyor. Merkezde her sene 8 ile 16 arasındaki yeni firma sahibi 12 ay süre ile eğitilecek. Teorik eğitim alacak müteşebbis adayları, Turkcell’in tecrübesinden faydalanacak. İşte detaylar..

Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurulan Girişim Fabrikası müteşebbis yetiştiriyor. Merkezde her sene 8 ile 16 arasındaki yeni firma sahibi 12 ay süre ile eğitilecek. Teorik eğitim alacak müteşebbis adayları, Turkcell’in tecrübesinden faydalanacak.

Girişim Fabrikası ismi verilen merkez, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Rektör Erhan Erkut ve Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, tüm tekstilcilerin kaygı duyduğu Çin’de AVM yatırımı yaptığını kaydetti.

Türkiye’nin senede 750 bin insana istihdam sağlaması gerektiğini belirten Özyeğin, “Ülkemizde işsizlik oranı yüzde 11. Umuyorum Girişim Fabrikası her insanın kendi işini kurmasına imkân tanıyacak.” dedi. Hüsnü Özyeğin de 1987′de Finansbank’ı kurduktan sonra 11 değişik ülkede çok sayıda şirket daha açtığını söyledi. Rusya’daki bankacılık faaliyetlerini anlatan Özyeğin, “Günde 4 bin Rus vatandaşına tüketici kredisi veriyoruz. Günde 200 otomobil kredisi veriyoruz. Rusya’da otomobil kredilerinde altıncıyız. Geçen hafta Rusya’da HSBC ve Barclays gibi iki dünya devi bireysel bankacılıktan çıkmaya karar verdiler. Biz Rusya’da bireysel bankacılıkta büyüyoruz.” dedi.

Projenin pek çok kuruma iyi bir örnek teşkil edebileceğine dikkat çeken Ciliv, “Girişimciliğin başarılı olması için şartlar oluşmalı. Ekonomik bunalımın en hararetli olduğu zamanlarda Turkcell olarak 5 milyar lira altyapı yatırımı yaptık. Hem ses hem de datada dünyanın en iyi altyapılarından birini oluşturduk.” dedi.

İştenHaber kaynaklı haberimizi tüm girişimci okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

İdris Cin / Girişim Haber

Yazar İdris Cin Hakkında

YTÜ Matematik Mühendisliği mezunu, 2005 yılında yazılım mühendisi olarak bilişim sektöründe çalışma başladı. Şimdilerde data, martech ve ai odaklı projelerde Teknik  Proje Yöneticisi olarak çalışıyor. 2006-2010 yıllarında girişim analizlerini kişisel blogunda paylaştı, Eylül 2010'da yeni medya girişimi Girişim Haber'i kurdu. Yayın Yönetmenliğine ek olarak yazılarıyla da bu platformda yer alıyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor