E-Kitap Klasik Basılı Kitabı Solluyor

Amazon, satılan her 100 basılı kitap karşılığında 115 elektronik kitap satışının gerçekleştiğini açıkladı. Bu rakam Amazon'un tanıtım amacıyla ücretsiz dağıttığı elektronik kitapları kapsamıyor. İşte detaylar..

Amazon "satılan her 100 basılı kitap karşılığında 115 elektronik kitap satışının gerçekleştiğini" açıkladı. Bu rakam Amazon'un tanıtım amacıyla ücretsiz dağıttığı elektronik kitapları kapsamıyor.

Amazon üzerinden satılan elektronik kitapların okunabildiği Amazon Kindle isimli tablet okuyucunun satış rakamları ise açıklanmadı.

Site üzerinden son üç ayda yapılan satışlar sonrası net kâr ilk kez 10 milyar doları aştı. Sözkonusu artış yüzde 36 oldu ve net kâr yaklaşık 13 milyar dolar olarak açıklandı.

Amazon'un satışları 2010 yılını bir önceki yıla göre düşüşle kapamış ve 2011 öngörüleri düşüş eğiliminin süreceği yönünde olmuştu. Şirketin hisseleri temmuz ayında 105.8 dolara kadar düşmüştü. 2011'in ilk üç ayında yaşanan satış artışıyla Amazon hisseleri temmuz değerlerine göre yüzde 75 artış gösterdi.

Amazon yönetim kurulu başkanı Jeff Bezos yaptığı açıklamada elektronik kitap satışlarında yaşanan artışı 2011'in ikinci yarısında beklediklerini, bu yüzden ilk üç ayda varılan noktanın sevindirici bir sürpriz olduğunu söyledi.

E-kitap teknolojisiyle ilgilenen girişimci ve yatırımcı okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla

İdris Cin

Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, 2005 yılından beri bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalışmakta olan İdris Cin, 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber olarak profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra özel sektörde Yazılım Proje Yöneticisi ünvanıyla profesyonel hayatına devam etmektedir.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor