Google Bilim Fuarı 2011 Başvuruları Başladı

Google Bilim Fuarı 2011'e başvurular başladı. Google'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrencilerin fen, matematik, teknoloji alanlarındaki projeleriyle katılacağı proje yarışması Google Bilim Fuarı 2011'e başvurular başladı. Fuarda başarılı olanlar, velileriyle National Geographic tarafından 10 günlüğüne Galapagos Adaları'na gönderilecek. İşte detaylar..

Google Bilim Fuarı 2011'e başvurular başladı.  Google'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrencilerin fen, matematik, teknoloji alanlarındaki projeleriyle katılacağı proje yarışması Google Bilim Fuarı 2011'e başvurular başladı.

Fuarda başarılı olanlar, velileriyle National Geographic tarafından 10 günlüğüne Galapagos Adaları'na gönderilecek.

Büyük ödülü alan takıma Google tarafından 50 bin dolarlık burs verilecek ve takım üyeleri CERN, Google, the LEGO Group veya Scientific American'da staj imkanına sahip olacak. Ayrıca herkesin katılacağı online bir oylama da gerçekleştirilecek ve sonucunda çeşitli ödüller verilecek.

Bireysel veya ikili, üçlü gruplar halinde katılımın mümkün olduğu fuarda yarışabilmek için 13-18 yaş arasında, bir okulda tam zamanlı eğitim alıyor ve bir ''Google'' hesabına sahip olmak gerekiyor. Başvuruların İngilizce yapılacağı ve öğrencilerin tasarladıkları projeyi test edilebilir bir şekle dönüştürmekle yükümlü olacakları fuarda, katılımcılar deneyimlerini 2 dakikalık kısa bir videoyla online ortama aktarabilecekleri gibi isterlerse 20 slaytlık bir sunum şeklinde de paylaşabilecek. Fuara başvuranlar, Google'ın tüm web hizmetlerinden faydalanma fırsatı bulacaklar.

Yarışmaya 4 Nisan 2011'e kadar http://www.google.com/sciencefair adresinden başvurulabiliyor. En iyi 15 proje, 11 Temmuz 2011'de Kaliforniya'da Google Merkezi'nde düzenlenecek finale katılacak.

Bilgi Çağı Dergisi kaynaklı bu haberimizi tüm öğretmenlerimizin ve girişimci ruhlu öğrencilerimizin ilgilerine ve bilgilerine sunuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla

İdris Cin / Girişim Haber

Bu içeriği 3.887 kişi okudu.
Kategori: Bilişim / Teknoloji, İş Fikirleri, Sosyal Girişimcilik, Bilişim / Teknoloji, Yarışma
Yazar İdris Cin Hakkında

YTÜ Matematik Mühendisliği mezunu, 2005 yılında yazılım mühendisi olarak bilişim sektöründe çalışma başladı. Şimdilerde data, martech ve ai odaklı projelerde Teknik  Proje Yöneticisi olarak çalışıyor. 2006-2010 yıllarında girişim analizlerini kişisel blogunda paylaştı, Eylül 2010'da yeni medya girişimi Girişim Haber'i kurdu. Yayın Yönetmenliğine ek olarak yazılarıyla da bu platformda yer alıyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor