Türkiye'deki Araştırma ve İnnovasyona 450 Milyon Avro Destek

Ülkemizde TÜBİTAK tarafından yürütülen bilimsel araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Yatırım Bankası arasında kredi anlaşması imzalandı. 2010-2011 yıllarını kapsayacak yeni kredi finansman anlaşması 2 aşamalı olarak gerçekleştirilecek.

Ülkemizde TÜBİTAK tarafından yürütülen bilimsel araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Yatırım Bankası arasında kredi anlaşması imzalandı.

2010-2011 yıllarını kapsayacak yeni kredi finansman anlaşması 2 aşamalı olarak gerçekleştirilecek. İlk aşama TÜBİTAK Başkanlık Birimleri için destek sağlarken, ikinci aşama TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enstitülerine yapılacak desteği kapsıyor.

İmzalanan kredi anlaşması ile 2010-2011 yılları için Türkiye Ulusal Bütçesinden yaklaşık 575 Milyon Avro ayrılması, Avrupa Yatırım Bankası’ndan (EIB) 450 Milyon Avro kredi alınması ve toplamda 1 Milyar Avro tutarından destek sağlanılması öngörülüyor.

Kaynak: tubitak.gov.tr

Bu içeriği 3.016 kişi okudu.
Kategori: Girişimci Destekleri, İş Dünyası
Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, 2005 yılından beri bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalışmakta olan İdris Cin, 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber olarak profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra özel sektörde Yazılım Proje Yöneticisi ünvanıyla profesyonel hayatına devam etmektedir.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor