Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Sansürden Servet Kazanan Bir Girişimci: Gabriel Ramuglia

YouTube'un ilk kapandığı zamanlarda ortalık toz dumanken vtunnel.com, ktunnel.com gibi birbirinin benzeri proxy siteler kullanıma açılmış ve büyük rağbet görmüştü.

İşte o siteleri büyük oranda elinde tutan Amerikalı Gabriel Ramuglia, yasağın ilk döneminde YouTube’e girmek isteyen Türk kullanıcıların imdadına yetişir. Ancak özellikle Türkiye'den gelen aşırı talep yüzünden birara sunucuları ardarda çökmeye başlar. Sunucu kapasitesini artırmak ya da Türkiye'den gelecek talebi engellemek arasında bir seçim yapmak zorunda kalan Ramuglia, yasağın ülkemizde uygulandığı ilk aylarda sunucu kirası ve bant genişliği için ayda 15 bin dolar öder hale gelmeye başlar. Ve sansür tahmininden çok daha fazla, yani 2.5 sene kadar sürünce de, Ramuglia işlettiği sitelerin reklam gelirleri sayesinde bir servet kazanmış.

27 yaşındaki genç girişimci, son bir-iki yıldır işlettiği siteleri ziyaret eden Türk kullanıcı sayısının 0,5-1 milyon arasında değiştiğini belirtiyor. Risk almasına rağmen kendisine daha iyi bir yaşam standardı sağladığı için Türk halkına minnettar olduğunu ifade eden Ramuglia, son olarak Florida'ya kayıtlı arabasının plakasına "VTUNNEL" yazdırmayı da başarabilmiş.

Hürriyet Daily News'in Ramuglia ile gerçekleştirdiği röportajın tam metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: pclab.com.tr

Bu içeriği 4.016 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Başarı Hikayeleri, Bilişim / Yazılım / İnternet
Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalıştı (2005-2011). Tekstil sektöründe yöneticilik yaptı (2011-2016). 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber adıyla profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra Hedef Dijital şirketi ile müşterilerine yazılım, içerik, sosyal medya ve pr konularında Ajans Çözümleri sunuyor, Danışmanlık veriyor.

« Bir Önceki Haber
HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız