Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
Yerli Girişim Etiketli Girişim Haberleri
5 Yazarımız bu etiket ile 15 Haber yayınladı, bu haberler 4 yorum aldı.
3D Plaklar ile Hastaları Diş Telinden Kurtaran Türk Girişimi: Orthero!
Türk girişimciler, diş dizilimi, damak ve çene bozuklukları gibi diş tedavisinde kullanılan diş tellerine alternatif şeffaf plaklar üretti. 3D yazıcılarla seri üretimi yapılan şeffaf apareyler, Türkiye'de 10 binin üzerinde hastanın dişlerini tedavi etti. Detaylar haberimizde..  Haberi Okuyun »
Yerli Girişim FreelyShout, Twitter Krizini Fırsata Dönüştürdü!
Twitter'ın kapatılmasıyla birlikte Türk girişimcilerinin yaptığı sosyal paylaşım sitesi'de patlama yaşandı. Türkiye’den bir grup genç Twitter benzeri yaptıkları bir sosyal paylaşım sitesi ile harikalar yaratıyor. Detaylar haberimizde..  Haberi Okuyun »
Dünya Devlerinin Seçimi Murat Günak Yerli Otomobili Tasarlayacak
Ford, Mercedes, Peugeot, Daimler Chrysler’de görev aldıktan sonra 2 yıl boyunca Volkswagen Grubu’nun Tasarım Bölümü Başkanlığını yürüten ve Peugeot 206 ve Mercedes C serisi gibi modellere imza atan Türk tasarımcı Murat Günak, yerli otoyu tasarlamak için kolları sıvadı. Detaylar haberimizde..  Haberi Okuyun »
Ülkemizden Yeni Bir Sosyal Medya Haykırışı: FreelyShout!
Sosyal medyanın en popüler iletişim araçları olan Facebook ve Twitter ‘ın arasına Türk Girişimcilerinin hazırladığı bir uygulama olan Freelyshout'da katılıyor. Detaylar haberimizde..  Haberi Okuyun »
SaklıŞehir İle Şehrinize Saklanmış Fırsatları Kaçırmayın!
Girişim Haber olarak röportaj haberlerimize yeni bir fırsat girişimi ile, bir Ömer Ekinci projesi olan SaklıŞehir ile başlıyoruz. Ekip olarak çalışmalarını ve başarılarını yakından takip ettiğimiz Ömer Ekinci'yi ofisinde ziyaret ettik ve SaklıŞehir hakkında konuştuk. İşte Ömer Ekinci ile yaptığımız ...  Haberi Okuyun »
Türkiye'de Engellenen Fizy Uluslararası Ödül Kazandı!
Geçtiğimiz günlerde telif haklarıyla ilgili bir dava nedeniyle ülkemizde erişimi engellenen "yerli girişim" Fizy, dünyaca ünlü Mashable Ödülleri'nde "En iyi müzik keşfetme servisi" dalında 1. seçildi. Fizy'nin Mashable'daki tanımında sitenin kolay kullanımı basit ama işlevsel dizaynıyla dikkat çe ...  Haberi Okuyun »
Bir Kibritle Yakılan Mangal Kömürü "STARKOR"
Yedi farklı sektörde faaliyet gösteren şirketlere sahip 26 yaşındaki genç girişimci Ali Emre Erişen, beceriksizliğinden para kazanmaya başladı. ir mangalı ancak bir saatte yakabildiği için bir formül geliştirdiğini belirten Erişen, şu an 10 dakikada mangal yapabildiklerini söyledi. Piyasadaki man ...  Haberi Okuyun »
İnnova 19 Ülkeye Teknoloji İhraç Ediyor
Yaklaşık 3 yıl kadar önce Türk Telekom şirketleri arasına katılanbilişim çözümleri şirketi İnnova, bu süreçte 3 kat büyüyerek personelsayısını 170'den 500'e, teknoloji ihraç ettiği ülke sayısını da 19'ayükseltti.  Haberi Okuyun »
Online Terapi Platformu Terapi.com Açıldı
Psikologa gitmekten çekinenler veya yoğun yaşam temposunda vakit bulamayanlar için http://www.terapi.com adresinde yayına geçen siteden, online terapi hizmeti almak mümkün.  Haberi Okuyun »
Herkes Bu Markayı Konuşuyor: LC Waikiki
Son zamanlarda herkes bu markadan söz ediyor. LC Waikiki. 1.4 milyar dolarlık ciroya ulaştı. 10 yıl önceki cirosunun 100 milyon $ dahi olmadığı düşünülecek olursa bu hızlı yükseliş herkesin dikkatini çekiyor. İşin sırrı ne?  Haberi Okuyun »
Piriveta ile İndirimli Tatil Fırsatları Sizi Bekliyor!
İndirimli tatil, tatilin kendisinden bile daha iyi değil mi? Türkiye’nin ilk ve tek, üyelere özel indirimli turizm fırsatları sunan web sitesi Piriveta, cazip turizm olanaklarını %50den başlayan indirimlerle sunuyor.  Haberi Okuyun »
Türkiye'nin İlk İnsansı Robot Girişimi SURALP Tanıtıldı
Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kemalettin Erbatur liderliğindeki bir ekip tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yürüyen insansı robotu ‘SURALP’ 13 Ekim 2010'da tanıtıldı. İşte Detaylar..  Haberi Okuyun »
Türk Girişimciler MappLook ile Sanal Alemi Sokağa Çıkarıyor
27 Türk girişimcinin 1.5 milyon dolarlık 'Mapplook' projesiyle bu kez sanal âlem sokağa çıkıyor. 'Mapplook'ta kim, nerede, ne yapıyor anında görmek mümkün. İşte detaylar..  Haberi Okuyun »
Türk Girişimcilerden İş Dünyasının Facebook’u Buzzfile
ABD’deki iş dünyasının Facebook’u olarak adlandırılan Buzzfile.com, Türk girişimcilerin önderliğinde kuruldu ve faaliyetlerine başladı.  Haberi Okuyun »
Firs.at ile Tüm Fırsatlar Bir Arada!
Bir BerilTecth girişimi olan fırs.at henüz beta aşamasında olmasına rağmen yeni fırsatların takip edilmesi ile ilgili olarak yaratılmış bir proje.  Haberi Okuyun »
 Girişim Haber