Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
2010 Tarihli Girişim Haberleri
ProjeKent 2011 Ödüllü Ar-Ge Proje Yarışması Başladı!
İstanbul Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu tarafından 3. Kez düzenlenecek olan ProjeKent 2011, özellikle ülkemizde Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) çalışmaları sürdüren üniversite ve firmaların uygulama ve teori alanında yaklaşımlarının, yöntemlerinin ve proje sonuçlarının paylaşımının yapıldığı, öğ ...  Haberi Okuyun »
Etohum 2011 Girişimcilik Zirvesi
Ağustos ayında başlayan etohum başvuru süreci Aralık 2010′da sonlanacağını belirten etohum, başvurularda önümüzdeki hafta son görüşmeleri yapacağını bildirdi. Ocak ayı içinde 15 girişimin seçimleri Etohum Fonu Ekibi tarafından yapılacak.  Haberi Okuyun »
50 ila 100 bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Meslekler
Tüm dünya çevreci yatırımların önemini kavradı. Enerjiden tarıma, turizme kadar pek çok alanda çevreci yani 'yeşil' yatırımlar son yıllarda önem kazandı. Bütün çaba ve yatırımlar, eleman ihtiyacını artırırken, yeni meslekler de ortaya çıkarıyor. Önümüzdeki birkaç yılda 50 bin kişiye istihdam kapısı ...  Haberi Okuyun »
Ekonomide 2011 Beklentileri
Yılın sonuna yaklaşırken, gelecek yıla ait beklentiler de yavaş yavaş belirginleşmeye başladı. Bu beklentileri iki kademede ele almak, daha geniş bir açıdan değerlendirmek gerekiyor. İktisatçılar gözüyle 2011′de makroekonomik göstergelerde neler bekleniyor? Reel sektör ve para piyasalarının bekle ...  Haberi Okuyun »
Yatırım Teşviklerin Kapsamı Genişletildi
Bölgesel teşviklerin kapsamı genişletildi. Müteharrik karakterli araçlar dışında, lojistik merkezi yatırımları ile İstanbul dışında asgari sabit yatırım tutarı 50 milyon TL’nin üzerinde olan öğütülmüş tahıl ürünleri, nişasta ve nişastalı ürünler ile hazır hayvan yemleri imalatı yatırımları, yatırımı ...  Haberi Okuyun »
Meyve Kabuğu Yeni Gelir Kapısı
Alternatif işlerin izlenip temelli bir girişim haline getirilmesi tamamen bir vizyon sorunu. Her şeye girift teknoloji ve yüksek sermaye gözlüğüyle bakmak doğru değil. Küçük çaplı işlerin bahşettiği fırsatlar da var. Üstelik bu işler kulvar değiştirmek isteyen girişimciler...  Haberi Okuyun »
Türkiye’den İki Proje, Avrupa Girişimcilik Ödülleri Yolunda
Avrupa Girişimcilik Ödülleri 2011 için KOSGEB’e 29 başvuru yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi ile Yozgat Kadışehri Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin projeleri, Türkiye’den ödüle aday projeler olarak seçildi. KOSGEB Başkan ...  Haberi Okuyun »
Amerika'daki Golden Türk Kim Olacak?
Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan başarılı Türkleri ödüllendirmek üzere kurulan Golden Turk Awards aday komitesi, 400'ü aşkın başvuru arasından finale kalan 138 ismi belirledi. Golden Turk Awards ödülleri 18 değişik kategoride finale kalan 138 isim arasından seçilecek. Juri, ayrıca bir ismi de ...  Haberi Okuyun »
Sosyal Medya Tuketici Davranışını Değiştiriyor
Pazar araştırma şirketi Firefly Millward Brown'ın, tüketicilerin sosyal medyada markalara yönelik genel tutum ve davranışlarını inceleyen ilk global kalitatif araştırmasının sonucunda, sosyal medyanın, tüketicinin sosyal tutumlarına ve davranışlarına...  Haberi Okuyun »
25 Bin KOBİ'ye 1 Milyar Liralık Kredi Yolda
Küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik hazırlanan 3 milyar liralık paketten faydalanamayanlar için çözüm aranıyor. Sanayi Bakanlığı, krediye başvurduğu halde alamayan 25 bin kişi için 1 milyar liralık destek paketi üzerinde çalışıyor.  Haberi Okuyun »
Genç Girişimcilere 30 Milyon TL!
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Teknogirişim Sermaye Desteği Programı için başvuru süresinin sona erdiğini, 2011 yılı için 776 genç girişimcinin 100 bin liralık hibe desteğinden yararlanmak için başvurduğunu bildirdi.  Haberi Okuyun »
Webrazzi 2010 Girişim/Girişimci Oylaması Başladı!
Webrazzi tarafından bu sene ikincisi düzenlenen web girişim ve girişimci oylaması Webrazzi 2010 başladı! Geçen seneden farklı olarak ziyaretçilerin aday önerilerinin de dikkate alındığı bu seneki oylamada adaylar geride kalan yılın en iyi Web Girişimleri ve Web Girişimcileri olabilmek için yarış ...  Haberi Okuyun »
Nijerya'da Bir Günde 200 Bin Ayakkabı Sattı
Afrika başta olmak üzere Ortadoğu ülkeleri ve Latin Amerika'da yeni pazar arayışına çıkan Türk işadamları gayretlerinin meyvesini almaya başladı. İhracatçıların, Dış Ticaret'ten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın başkanlığında Batı Afrika'ya düzenlediği iş seyahatine katılan Ayakdaş Ayakkabı'nı ...  Haberi Okuyun »
Yazılım Sektöründe 1 Milyar Dolarlık İş Potansiyeli Var
Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda verilmeye başlamasıyla yazılım sektörünün büyüme hızı arttı. Türkiye'de e-devlete geçişle birlikte 1 milyar dolarlık iş potansiyeli ortaya çıktığını belirten Uyumsoft'un Genel Müdürü Mehmet Önder, "Kamu, projeleri sahaya indirirse sektör çok daha büyür." dedi. İ ...  Haberi Okuyun »
Üretim Kaybı Telafi Edildi, Ama Nasıl Devam Edecek?
2003-2007 yılları arasında üretimini reel olarak yılda ortalama % 7 artıran Türkiye ekonomisi 2008 yılında ancak % 0,7 büyüyebildi. 2009 yılında ise % 4,7 küçüldü. Bunlar yıl sonları itibarı ile ortaya çıkan rakamlar. Aslında üretim kaybı yıl sonları itibarı ile ortaya çıkandan çok daha fazlaydı. ...  Haberi Okuyun »
Bigalı Genç Girişimciler 2010 Yılının Genç Girişimcisini Seçti
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde bulunan, Biga Genç Girişimciler Topluluğu’nun düzenli olarak her yıl gerçekleştirdiği “Genç Girişimciler Zirvesi” 16-17 Aralık günü ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Entelektüel Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirdi. İşte 2010 Yılının Genç G ...  Haberi Okuyun »
Google'dan Sosyal Sorumluluk Girişimi
Google tüm dünyadaki kullanıcıları sayesinde bu yıl sonunda dünyanın pek çok yerinden önemli yardım kuruluşlarına 20 Milyon ABD Doları bağışta bulunuyor.Bu yardım kuruluşları, 50 Milyondan fazla kişinin hayatını daha iyi hale getirmeye yardımcı olacak. İşte detaylar..  Haberi Okuyun »
Projeyi Seçin, İşe Başlayın !
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva’nın ardından Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman da Türk işadamlarını ülkesine yatırıma çağırdı. TUSKON’un düzenlediği organizasyonda işadamlarına seslenen Rahman, enerji, tarım ve gıda alanındaki sanayi ve teknoloji eksikliğine dikkat çekti. Rahman, “Yü ...  Haberi Okuyun »
Türk RoboCup'lar Göreve Hazır
İlk kez 1996 yılında Japonya'nın Osaka kentinde gerçekleştirilen RoboCup tamamen Otonom İnsansı Robotlar'la, dünya şampiyonu olan insanlar takımını yenebilecek futbol takımını 2050'ye kadar kurmayı amaçlayan bir organizasyondur. 15 yıldır aralıksız devam ediyor organizasyona 16. yılında ise İstanbul ...  Haberi Okuyun »
İş Kuracağım Diyen Girişimciye 27 Bin TL Hibe!
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun (İŞKUR), ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin TL hibe verilecek. İşte detaylar..  Haberi Okuyun »
Yeni Yılda da "Fırsat Bu Fırsat" Diyeceksiniz!
Yaşadığı şehri yeniden keşfetmek isteyen üyeleri için, indirimli fırsatları bir araya getiren Fırsat Bu Fırsat, yeni yılda da fırsatları sunmaya devam edecek. Fırsat Bu Fırsat, daha önce denemedikleri lazer epilasyon, yabancı dil kursu, at binme, helikopterle şehir turu, Ferrari ile sürüş keyfi gibi ...  Haberi Okuyun »
Sıradışı Bir Arama Motoru : WHO
Sosyal medya müdavimlerinden Erkan USLU'nun bir girişimi olan WhoTurkey bugün itibariyle Test yayınına başlamış bulunuyor. WHO öncelikle kişiliğinizi detaylı olarak analiz eder ve arama yaptığınızda bu verileri binlerce insanın sonuçlarıyla karşılaştırarak duygusal, sosyal ve kişilik özellikleri siz ...  Haberi Okuyun »
Almanya’da Üçüncü Nesilde 70 bin Türk Girişimci Var
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TATSO) yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Hisarcıklıoğlu, tek bir ülkede ortak odalarının bulunduğunu, o ülkenin de Almanya olduğunu söyledi. Almanya'da üçüncü nesilde yaklaşık 70 bin Türk ...  Haberi Okuyun »
Türk Girişimci Uçak Üretip Dünyaya Satacak
Türkiye Cumhuriyeti savaş uçağı üretimi için kolları sıvarken, Türk özel teşebbüsleri de çalışmalarına devam ediyor. Almanya’da uzay mühendisliği eğitimi alan işadamı Aydoğan Koç, Türkiye’de küçük uçak üretimine hazırlanıyor. 30 milyon Euro’yu bulacak yatırım ile 2011′de ilk üretim gerçekleştiri ...  Haberi Okuyun »
Kendi İşini Kuracak Girişimciler İçin 42 Yeni İş Modeli
Ekonomist Dergisi geçen sayısında önümüzdeki dönemin popüler olmaya en uygun 42 iş modelini girişimciler için araştırdı. İşte kendi işini kurmak isteyenler için 42 iş modeli/fırsatı ve bu iş alanlarındaki bazı şirketlerin iletişim bilgileri..  Haberi Okuyun »
Şuan listenin 1. sayfasındasınız, diğer sayfalardaki haberlerimiz de ilginizi çekebilir.
 Girişim Haber