Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
Kasım 2010 Tarihli Girişim Haberleri
En Hızlı Büyüyen 10 Şirketin Sırrı
Son 10 yılın büyüme şampiyonu, milyar dolarlık şirketler kulübüne adım atmak üzere olan Goldaş, 1998’den beri cirosunu dolar bazında tam 56 kat artırmayı başarırken, bunu 52 katlık artışla teknoloji perakendecisi Bimeks takip etti.  Haberi Okuyun »
Yılbaşına Doğru Potansiyeli Artan 10 İş Fikri
Yılbaşının yaklaşması, en az 3 gün, en çok 6 ay çalışıp, brüt 1.200 TL ile 2.750 lira arasında para kazanmanın da kapısını aralıyor. İster ister hediye paketleyin, ister bordrolama yapın ya da sadece araç kullanın. Emekli ya da öğrenci olmanız da fark etmiyor. Geçici 10 iş fırsatı sizi bekliyor.  Haberi Okuyun »
GlobalCv.com "Doğru İş, Nitelikli İnsan" Sloganıyla Yayında!
Geliştirdiği internet projeleriyle ve kaliteli web girişimleriyle web dünyamızda adından sıkça söz ettiren Erk Yazılım yeni internet girişimi olan GlobalCV.Com'u yayına açtı. Girişim Haber olarak Erk Yazılım ailesine yeni giirşim projeleri olan GlobalCV 'de başarılar diliyor, iş ve çalışan arayış ...  Haberi Okuyun »
9. Teknoloji Ödülleri Finalistleri Açıklandı
9. Teknoloji Ödüllerinde finale kalan firmalar ve projeleri, 24 Kasım 2010 tarihinde; TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fikret Yücel ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner’in katılımıyla düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.  Haberi Okuyun »
XV. Türkiye'de İnternet Konferansı Başlıyor
Türkiye'de Internet ile ilgili grupları biraraya getirerek İnternet'i tüm boyutlarıyla tanıtmak, gelistirmek, tartışmak, İnternet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini olabildiğince bu yöne çekmek amaçlarıyla, 1995'den beri her yıl yapılan, ulusal boyutta b ...  Haberi Okuyun »
Türkiye Girişimcilikte Avrupa'nın En Cesur Ülkesi
Aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 11 Avrupa ülkesinde yapılan bir araştırmada girişimcilikte en gözü kara ülke Türkiye çıktı. Araştırmaya göre girişimcilik konusunda en büyük engeller ise sermaye ve cesaret eksikliği. Başarısızlık korkusunun en yüksek çıktığı ülke, yüzde 58 ile Almanya. Oranın en ...  Haberi Okuyun »
KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır ?
KOBİ'ler 3 milyar TL'ye hücum etti. KOSGEB tarafından hazırlanan ve 23 Kasım tarihinde başvuruları başlayan ‘Ölçek Endeksli Büyüme Kredisi' ile ‘İhracat Kredisi Destek Programları‘na KOBİ'ler rekor düzeyde ilgi gösterdi. Birçok banka şubesinin önünde uzun kuyruklar oluşurken, aşırı yüklenmeden dolay ...  Haberi Okuyun »
Turizmde Kadın Girişimciliği ve Fırsatlar Paneli
Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, tüm Kuşadalıların panele davet ederek, "Farklı projelerle Anadolu'nun farklı bölgelerindeki yerel girişimcilik çalışmalarına destek veren KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği )in desteği ile odamız tarafından "Turizm'de Kadın Girişimciliği ve Fırsatlar" ...  Haberi Okuyun »
Atıl Durumdaki Narenciye Fabrikasını İhracat Yapar Hale Getirdiler
Hatay’ın Erzin ilçesinde iki yıl öncesinde atıl durumda bulunan narenciye fabrikası, bugün dış ülkelere ihracat yapıyor. 12 yıl önce hizmete açılan Ernar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Narenciye Paketleme Fabrikası, ülke ekonomisine ciddi oranlarda katkı sağlıyor. Saatte 20 ton kapasite ile çalışa ...  Haberi Okuyun »
KOBİ Desteklerine Bir Günde 40 Bin Başvuru Yapıldı
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) ile esnaf ve sanatkârları destekleyecek ve onların rekabet güçlerini artıracak projelere her zaman büyük önem verdiklerini söyledi.  Haberi Okuyun »
CIA’in Desteklediği En İlginç 10 Girişim
ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA), istihbarat tarafında geri kalmamak için In-Q-Tel adlı girişim sermayesi şirketi aracılığıyla teknoloji tarafında gelecek vaad eden şirketleri destekliyor. ABD’nin devlet desteğiyle kurulan tek girişim sermayesi olan In-Q-Tel, 1999’da teknoloji balonu sırasın ...  Haberi Okuyun »
Gaziantepli Girişimciden 5 Saniyede Hazırlanan Türk Kahvesi: Shazili!
Türk kahvesi sevenler artık uzun vakit harcayıp kahve pişirmeyecek. Gaziantepli girişimci tarafından hazırlanan yeni nesil Türk kahvesi, günün her saatinde misafirlere ikram edilebilecek. Detaylar haberimizde..  Haberi Okuyun »
Türkiye'den Pakistan'a 500 Milyon Dolarlık Enerji Gemisi Yatırımı
Bu yıl yaşadığı sel felaketiyle sanayisi çöken Pakistan'a elektrik sağlayacak santral gemi 'Kaya Bey' Karaçi'ye ulaştı. Karadeniz Holding tarafından inşa edilen dünyanın en büyük yüzen enerji santrali, 500 milyon dolarlık bedeliyle Pakistan'daki en büyük Türk yatırımı. Gemi, aralık ayı ortalarında e ...  Haberi Okuyun »
Genç Girişimciler 2011′de de Ekonomiden Umutlu
Denizli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Melike Basmacı Kayhan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 500 genç girişimciyle yapılan ankette, girişimcilerin yarısının ekonominin iyiye gideceğini ve yüzde 57′sinin gelecek yıl istihdamın artmasını beklediğini söylediğini bildirdi.  Haberi Okuyun »
GDAÜ Bölgesel Kadın Girişimcilik Konferansı İstanbul'daYapıldı
2009 yılın Haziran ayından itibaren Türkiye'nin dönem başkanlığını yaptığı Güneydogu Avrupa Ülkeleri (GDAÜ) İşbirligi Süreci'nde Kadın Girişimciliğinin Geliştirilmesi konusu gündeme alınmış ve bu amaçla KOSGEB Dışişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş. Ülkemizin GDAÜ Dönem Başklanlığı'ndaki ...  Haberi Okuyun »
Türkiye’de Girişimcilik Eğitimi
Genç nüfusun sürekli dile getirildiği ve övünç kaynağı olarak lanse edildiği bir ülkedeyiz. Tabi ki bu söylemler tartışılır ve detaylandırılır. Gelişmiş ülkeler için bu genç nüfus kinetik enerji iken gelişmekte olanlar için potansiyel olarak görülmekte. Öyle ki gelişmekte olan ülkelerde genç nüfus ...  Haberi Okuyun »
Kadın Girişimcilik Nasıl Gelişir?
Kadın Girişimcilik Kurulunun geçtiğimiz yıl yapmış olduğu faaliyetlerin en başında, “odalar ve meslek örgütlerinin yönetici kademesine daha fazla kadın getirmek” olduğunu şaşırarak keşfettim. Özellikle diğer kadın girişimcilere “rol model” olacak kişilerin, bu yarı-kamu özellikli oda başkanları aras ...  Haberi Okuyun »
Az Sermaye ile Yapılacak İş Fikirleri
Kendi işinin patronu olmak isteyenler, küçük sermaye ile bu hayaline kavuşabilecek. Gıdadan eğitime kuyumdan kuru temizlemeciye kadar 50 bin TL'nin altında sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikrini bir araya getirdik. İşte patron olmak için en uygun yatırım maliyetleri  Haberi Okuyun »
Türkiye’nin En Büyük Data Center’ını Kuruyor
Teknolojiye milyarlarca dolar yatırım yapan Turkcell, şimdi de Türkiye’nin en büyük dijital veri merkezini kuruyor. Gebze Teknoparkı’nda yapılacak merkez, alanında Türkiye’nin en büyüğü olacak. Şirket, yeni yatırımıyla Ortadoğu ülkelerine de açılacak. Ayrıca müşterilere e-posta ve video gibi server ...  Haberi Okuyun »
Peru, Türk Yatırımcıları Bekliyor
Peru'nun başkenti Lima'da bulunan Peru Cumhuriyet Meclisi'nde açıklama yapan Milletvekili Diaz, Türkiye ile Peru arasındaki ilişkilerin 5 yıl önce başladığını, son üç yılda ise hız kazandığını belirtti. Diaz, Türkiye'nin Peru'ya büyük önem verdiğinin göstergesi olduğunu kaydetti.  Haberi Okuyun »
M.I.T. Enterprise Forum dan Türk Girişimcilere Destek!
Dünyanın önde gelen üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology (M.I.T) öncülüğünde kurulmuş olan Enterprise Forum artık Türkiye’de de girişimcilere destek olacak. Özellikle ekonomik kriz dönemlerinde işsiz kalan birçok kişinin çareyi kendi işini kurmakta bulmasıyla birlikte, günümüzün ...  Haberi Okuyun »
Girişimci Sohbetler: "İnternet Girişimciliği" Paneli
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen Girişimci Sohbetleri'nin bu seferki konusu "İnternet Girişimciliği". Etkinlik 1 Aralık 2010 Çarşamba günü İTÜ'de yapılacak.  Haberi Okuyun »
Gençler Penguen Olmayın, Girişimci Olun!
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Geliştirme Topluluğu "Penguen Olma Girişimci Ol" konulu bir eğitim organize ediyor. 2009 yılında ülkemizde "Yılın Genç Girişimcisi" seçilen S. Ömer Ekinci'nin konuşmacı olarak katılacağı eğitim tüm üniversite öğrencilerine ve halka açık olacak.  Haberi Okuyun »
Yerel Projelere Hibe Yardımı Programı (GGP)
Japonya Devleti, temel insani ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanmış kalkınma projelerine yönelik bir mali yardım programı sunuyor. “Yerel Projelere Hibe Programı” olarak adlandırılan bu yardım programı, sivil toplum kuruluşları, ilköğretim okulları ve belediyeler tarafından önerilen projeleri ger ...  Haberi Okuyun »
Ulusal Kalkınma Stratejimiz Ne Olmalı?
Türkiye’nin AB ülkelerine coğrafi olarak yakın olması ve aynı zamanda da güçlü ekonomik ilişkileri nedeniyle, AB ülkelerinin teknoloji, hizmet ve innovasyon içerikli tedarikçisi olmak, görünen en olası ve de en akıllı stratejidir.  Haberi Okuyun »
Şuan listenin 1. sayfasındasınız, diğer sayfalardaki haberlerimiz de ilginizi çekebilir.
 Girişim Haber