Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Arşiv   |   Bulut   |   Bülten Gönderin   |   İletişim                       
JCI Türkiye Avrupa’da Türk Bayrağını Dalgalandırdı!

Dünya çapında 114’ün üzerinde ülkede yaklaşık 170.000 gencin üyesi olduğu Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Türkiye Derneği (JCI), 15-18 Haziran’da Finlandiya’da düzenlenen uluslararası konferansta Türk bayrağını dalgalandırdı. Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde gerçekleşen JCI Avrupa Konferansı, katılan ülkelerin projelerinin değerlendirildiği önemli bir platform haline geliyor. JCI Türkiye şubelerinden JCI Kültür’ün de “Uluslararası Sosyal Sorumluluk” kategorisinde birincilik ödülü alması ülkemiz adına gurur kaynağı oldu.

Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde düzenlenen JCI Avrupa Konferansı bu yıl da farklı ülkelerden çok sayıda katılımcıyı ağırladı. 15-18 Haziran tarihleri arasında Finlandiya’da gerçekleşen konferansta kişisel gelişim eğitimlerinden, serbest zaman programlarına kadar birçok aktivite yer aldı.

Coşkulu bir açılış seremonisiyle başlayan JCI Avrupa Konferansı'na her yıl önemli ölçüde katılım gösteriliyor. Türkiye’den 30 delegenin katıldığı Avrupa Konferansı’nda ülkeler sırasıyla kendi bayrakları ile anons eşliğinde sahneye çıktı. JCI Türkiye delegeleri sahnede Türk bayrağını dalgalandırdı. Avrupa Konferansı’nı değerlendiren JCI Türkiye Başkanı Özge Özkan Kızanlık şunları dile getirdi:

“JCI Türkiye olarak farklı illerde 27 şubemiz ile birlikte aktif vatandaşlık örneği sergileyerek önce yerelimizde ve toplumumuzda etki yaratacak projeler üzerinde çalışıyoruz. Her yıl yapılan Avrupa Konferansı öncesi JCI Türkiye olarak ödül kategorilerini baz alarak projeler yapıyoruz. Avrupa Konferasına yaklaşık olarak 80 ülke katılım sağlıyor ve herkes projelerini yarıştırıyor. Bu sene her sene olduğu gibi JCI Türkiye olarak ödül almış olmaktan son derece mutluyuz, ülkemizin tanınırlığı açısından da çok kıymetli olan bu konferans'da Türk Bayrağımızı dalgalandırdık son derece gururlu ve mutluyuz. 30 Ekim 2016 tarihinde Kanada & Quebec şehrinde yapılacak Dünya Kongresinde ödül almak hedeflerimiz arasındadır.”

“Avrupa’nın En İyisi” Ödülü Türkiye’ye

1987 yılından bu yana ülkemizde aktif olarak rol alan ve gerçekleştirdiği projelerle farkındalık yaratan JCI Türkiye, kazandığı başarılara bir yenisini daha ekledi.

JCI Türkiye İstanbul şubelerinden biri olan JCI Kültür, “Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde “Avrupa’nın En İyisi” ödülüne layık görüldü. JCI Kültür’ün “ICSR” projesi onlarca proje arasında sıyrılarak başarıyı yakaladı. Ödülü kazanan JCI Kültür şubesi dönem başkanı Egemen Aydın şunları söyledi:

“JCI Kültür olarak gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilir ve verimli projelerle ülkemizi ve şubemizi Avrupa’da temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu anlamda bizleri destekleyen şube üyelerimize ve JCI Türkiye üyelerine teşekkür ediyorum.”

JCI Türkiye hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.jciturkiye.net web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Not: Bu haberimizi beğendiyseniz bizi takibe alın, diğer haberlerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Başarı Hikayeleri, Sivil Toplum Örgütleri, Sosyal Girişimcilik, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
Google + Sayfamız
RSS Kaynağımız